příběh coldwell banker

Coldwell Banker je značka, jejíž příběh zkrátka stojí za pozornost. Není totiž jen nejstarší realitní sítí, ale patří mezi nejstarší společnosti světa vůbec. Přežila obě světové války, všechny globální ekonomické a politické krize a z jejich více než 100 letých zkušeností dnes čerpáme mnoho obchodních, ale i lidských a etických hodnot.

Toto je naše životní cesta, podívejte se na ni s námi:

1906

Kořeny v troskách San Franciska

Společnost byla založena 27. dubna 1906 v San Franciscu po devastujícím zemětřesení, které zničilo téměř 80% města.

Zakladatel, mladý realitní agent Colbert Coldwell, se tehdy sám postavil proti zaběhnuté praxi, kdy agenti osobně skupovali nemovitosti od neinformovaných lidí za směšné ceny a s velkým ziskem je dále obchodovali.

1913

Nová generace makléřů

V rámci růstu najal Colbert Coldwell do firmy Arthura Bankera a díky modernímu pohledu na reality se stali obchodními partnery.

Společně vybudovali realitní agenturu, která ve svém zaměření na poskytování nadprůměrných služeb zákazníkům předběhla svou dobu o mnoho let. V roce 1914 ji oficiálně přejmenovali na Coldwell Banker.

1925

Kalifornský boom

Coldwell Banker otevírá v San Franciscu svou první plnohodnotnou realitní kancelář zaměřenou na rezidenční nemovitosti.

Od tohoto okamžiku nastává nebývalý rozkvět společnosti a kanceláře značky Coldwell Banker doslova zaplavují celou Californii.

1981

Franšízing dobývá USA

Přichází zlomový rok, kdy Coldwell Banker zavedením franšízového systému raketově expanduje do celých Spojených států.

Coldwell Banker také získává společnost Previews Inc., která se postupně vyvinula do dnešní světoznámé Coldwell Banker Previews International, sekce zaměřené čistě na luxusní nemovitosti.

1990

Z Ameriky do světa

Coldwell Banker má už pobočky ve všech 50 státech USA a začíná éru šíření své myšlenky i na ostatní kontinenty.

První země, kde společnost otevírá své kanceláře, jsou Kanada a Puerto Rico, ale brzy přibývají další státy jižní Ameriky a realitní síť rapidně expanduje do všech koutů naší planety.

1995

První realitní web na světě

Coldwell Banker potvrzuje pozici lídra v technologiích a jako první realitní společnost spouští web s nabídkou nemovitostí.

Dnes kromě svého mateřského webu značka disponuje mnoha dalšími online projekty včetně např. coldwellbanker­previews.com, stránek zaměřených na luxusní nemovitosti (spuštěný 2005).

2006

Sto let na trhu!

Coldwell Banker slaví 100 let své existence. Je zdaleka nejstarší realitní sítí na planetě.

V tomto roce se také zařazuje do rodiny Realogy Holdings Corp., největšího poskytovatele v oboru realitních franšíz a její celosvětová expanze tak dostává další impuls.

2013

Coldwell Banker konečně v ČR

Po zakoupení master franšízové licence o tři roky dříve se v roce 2013 naplno rozbíhá vstup Coldwell Banker na český trh, kdy začíná jednat s obchodními partnery o otevření nových poboček po celé zemi.

Do konce roku 2020 plánujeme mít otevřené realitní kanceláře ve všech významných městech České republiky.