Otevřete si vlastní kancelář

Coldwell Banker je jedna ze tří největších světových realitních franšízových sítí. Naším jediným cílem je vytvořit v České republice nadstandardně kvalitní síť realitních kanceláří, které budou využívat a zároveň samy dále šířit prestiž této mezinárodní značky.

Nemáme a nikdy nebudeme mít zájem udělovat franšízové licence doslova každému zájemci. Před kvantitou upřednostňujeme kvalitu a přiznáme se, že si naše obchodní partnery velmi pečlivě vybíráme. Na druhou stranu jim ale potom garantujeme exkluzivitu jejich regionu a maximální centrální i lokální podporu snad ve všech myslitelných oblastech.

Pozn.: Pokud byl pro Vás franšízing prozatím cizí slovo, podívejte se nejprve na obecnou definici franšízingu.

Jak vypadá franšízing v pojetí Coldwell Banker?

Víme, že samotná franšízová licence Vám k úspěchu nepomůže, jejím udělením naopak naše práce teprve začíná. Smysl úspěšného franšízového podnikání vidíme v rozdělení naší spolupráce tak, aby obě strany dělaly to, co umí nejlépe:

 • Naším úkolem je poskytovat Vám maximální zázemí, podporu, technologie, školení, know-how či marketing,
 • Vy se tak můžete soustředit čistě na koncový realitní business.

Komu se spolupráce s námi vyplatí?

Pokud se poznáváte v jednom z následujících popisů, potom je pro Vás franšízing minimálně zajímavou variantou:

 • Chci se pustit do podnikání, mám chuť i tah na branku, ale zatím s tím nemám zkušenosti a chci se vyvarovat chyb, které téměř jistě v začátku podnikání přijdou. Hledám zkušeného partnera, který mi pomůže.
 • Podnikám v jiných oblastech, ale reality mě zajímají, např. proto, že mám zajímavé kontakty a příležitosti ve svém regionu, ale nemám zkušenosti ani čas stavět realitní kancelář sám.
 • Mám vlastní realitní kancelář, se kterou chci dále růst, ale nemám dostatek prostředků, znalostí či vlastních specialistů na marketing, prodej po internetu, vývoj webu či technologického zázemí, které mě posune o úroveň výš

Co od nás v rámci spolupráce získáte?

Ačkoliv naší nabídku tvoří jeden ucelený „balík“ služeb, můžeme ho rozdělit na 5 nejdůležitějších oblastí:

1. Světový brand

Značka (brand) je pro společnost Coldwell Banker jedním z nejdůležitějších artiklů. Ačkoliv v Evropě teprve svou popularitu získává, ve světovém měřítku patří k největším brandům vůbec ( více o příběhu Coldwell Banker ). Kancelář v rodině Coldwell Banker tak okamžitě získává

 • prestiž nejstarší realitní brand na světě,
 • sílu jeden ze tří největších realitních brandů současnosti, větší už do ČR nemůže vstoupit,
 • potenciál trh v Americe je nasycen a značka vstupuje s velkou podporou do Evropy.

S rychlostí, jakou první evropské země značku rozvíjejí (Francie, Itálie, Německo, Španělsko, Švýcarsko…) je téměř jistotou, že Coldwell Banker bude záhy jedním z hlavních realitních hráčů i na starém kontinentu.

2. Efektivní marketing

Jedna z největších výhod franšízingu s Coldwell Banker. Pro samotnou realitní kancelář je z finančního, profesního i časového hlediska velmi obtížné, ne-li nemožné, pracovat na vlastních a hlavně efektivních marketingových aktivitách, o to více potom na celostátní úrovni.

Nejsme příznivci utrácení marketingových rozpočtů zastaralým způsobem – za neměřitelné, drahé a často zcela nefunkční kampaně. Jádrem marketingu v Coldwell Banker je specializovaný tým se zaměřením na online marketing a měřitelnou podporu internetového prodeje. Pod značkou Coldwell Banker tak získáváte

 • profesionální prostředí moderní web, blog, profily na sociálních sítích, podpůrné microsites, online chat apod.,
 • nové a relevantní klienty pomocí PPC kampaní, direct marketingu, linkbuildingu, akvizicí ze sítí apod.,
 • reálnou podporu prodeje optimalizace pro vyhledávače, hromadný export na inzertní servery apod.

Nehrajeme si na to, že z Prahy víme všechno nejlépe. Kromě celostátního marketingu se na rozdíl od konkurence zaměřujeme také přímo na Váš region. Společně ho načteme, zpracujeme pro Vás rozsáhlou analýzu online prostředí (místní konkurence, SEO, PPC potenciál apod.) a na jejím základě připravíme vysoce cílené internetové kampaně, které Vám přivedou přesně ty klienty, které potřebujete.

3. Komplexní zázemí

Děláme vše pro to, abyste se mohli soustředit čistě na Váš business. Chceme, abyste na něj měli maximum času i prostředků – proto se o všechno ostatní postaráme my. Dodáme Vám

 • moderní IT systém správa nemovitostí, Google Apps (emaily, kalendáře, úložiště dat…), interní e-shop apod.,
 • know how návody, manuály a ověřené postupy pro všechny pozice a procesy v realitní kanceláři,
 • Kompletní dokumentaci desítky druhů smluv, dokumentů pro klienty, reklamních materiálů apod.

Za důležitý považujeme kromě perfektně fungujícího systému také lidský faktor – nejsme „moloch“, ve kterém se nikoho nedovoláte. Vždy je tu pro Vás konkrétní člověk, se kterým si můžete promluvit a který Vám pomůže tak, jak jen bude moci. V případě, že s kanceláří startujete, provede Vás také jejími prvními kroky a zařídí její obrandování, vybavení a úspěšné otevření.

4. Propracované vzdělávání

Coldwell Banker je ve světě už dlouhou dobu znám jako průkopník moderního a prestižního vzdělávání pro makléře, management kanceláří, ale i samotné majitele. Díky projektu Coldwell Banker University nabízíme členům naší sítě řadu vzdělávacích programů, jako jsou

 • komplexní semestrální kurz pro makléře, díky kterému získáte oficiální certifikaci makléře,
 • návazná školení obchodních dovedností, jako jsou např. přesvědčivé prezentace či vyjednávací techniky,
 • kurzy managementu a vedení, díky kterým zdokonalíte projektové řízení, time management nebo leadership.

O našem semestrálním studiu se více dozvíte na samostatném webu Coldwell Banker University kde si můžete v klidu prohlédnout všechny detaily a výhody kurzu.

5. Výhody silné sítě

Jedna z velkých výhod členství v síti oproti podnikání v rámci samostatné kancelář, je sdílení. A nejedná se pouze o zkušenosti, účinné techniky nebo informace o konkurenci. Zařazením do sítě získáte

 • možnost obchodovat po celé ČR díky referenčnímu systému si regiony předávají klienty za stanovenou provizi,
 • prověřené dodavatele a nižší ceny díky síle celé sítě za Vás vyjednáváme ty nejlepší podmínky,
 • partnery pro doplňkový prodej plyne Vám tak další příjem např. z hypoték, pojištění a ostatních služeb.

Pokud budete ve svém businessu dobří, získáváte navíc zajímavé bonusy přímo od centrály, která své nejlepší kanceláře a makléře v rámci nastaveného systému pravidelně odměňuje a motivuje k dalším budoucím úspěchům.


Líbí se Vám myšlenka spolupráce s Coldwell Banker? Dejte nám vědět!

Marek Smolík

PRESIDENT & CEO

Primárně se starám o řízení společnosti a obchodní aktivity. Pokud máte zájem o franšízu, neváhejte mě kontaktovat, rád se s Vámi seznámím.

+420 774 520 813 (asistentka)
marek.smolik@coldwellbanker.cz

Můj profil